Ušetřete cenný čas při podnikání díky delegování práce

Ušetřete cenný čas při podnikání díky delegování práce

 

Podnikatelé v České republice se shodují na tom, že je podnikání velmi časově náročné a že velkou část dne nevěnují samotnému předmětu podnikání, ale složité byrokracií a dalším činnostem, které je mnohdy lepší delegovat odborníkům. Které činnosti podnikatele připravují o čas a jak si podnikání ulehčit?

Podnikání aneb věčný boj o čas

 

Z průzkumů serveru Navolnenoze.cz, který proběhl v roce 2015, vyšlo, že až 90 % podnikatelů pracuje nejen ve všední dny, ale také o víkendu a o svátcích. Podnikatelé se také shodli na tom, že mezi největší nevýhody práce na volné noze patří ztráta hranic mezi prací a soukromím, nejistota, stres a sklony k workoholismu.

Jak si zorganizovat čas?

 

Z průzkumů vychází, že většina podnikatelů při organizaci své práce opakuje stejné chyby, které je stojí drahocenný čas. Čemu se při podnikání vyvarovat?

Neustálé kontrolování e-mailů

 

Průzkumy z Velké Británie ukazují, že podnikatelé v průměru kontrolují svou e-mailovou stránku každých 5 minut. To je však rozptyluje od dalších aktivit. Pokud chcete čas věnovaný e-mailové komunikaci ušetřit, stanovte si limit, kolikrát denně si e-maily přečtete a odpovíte na ně.

Příliš mnoho času na sociálních sítích

 

I přesto, že jsou sociální sítě v dnešní době s podnikáním nerozlučně spojené, podnikatelé mají tendenci na nich trávit více času, než je nutné. Pokud se tedy chystáte přidat příspěvek nebo odpovědět na komentáře, nastavte si časovač a po vypršení času sociální sítě opusťte.

Malý přehled o trávení času

 

Víte, které činnosti vám při podnikání zabírají nejvíce času? Máte přehled o tom, kolik toho stihnete dopoledne a odpoledne? Pokud ne, zkuste si alespoň jeden týden sepisovat veškeré činnosti, které během dne děláte. Takovýto rozbor vám pomůže zjistit, při kterých aktivitách marníte nejvíce času.

Dělání práce, kterou můžete delegovat

 

Mnoho podnikatelů končí na tom, že věří, že jsou jediní, kteří dokáží dělat svou práci, a proto dělají vše sami. To však často vede k vyhoření a také k tomu, že jim na nejdůležitější činnosti nezbývá dostatek času. Není proto od věci některé činnosti delegovat na odborníky.

TIP: Chci tabulku

 

Hodila by se vám databáze kontaktů pro vaše podnikání? Chtěli byste sledovat aktivity své konkurence na sociálních sítích a reagovat na jejich kroky, ale nemáte čas? Anebo nestíháte udělat veškerou administrativní práci? Využijte službu Chci tabulku, za jejímž vznikem stojí Luboš Spálenka, který všechny výše uvedené činnosti udělá za vás. Služba Chci tabulku spolupracuje například s Mladypodnikatel.cz, Reago nebo Petra Clinic.

Chcete se věnovat samotné podstatě svého podnikání a ušetřit čas věnovaný činnostem, které vás brzdí? Neváhejte mě kontaktovat.

Spread the word. Share this post!

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *